JESSE COOK S KAPELOU VYSTOUPÍ V PRAŽSKÉ ROCKOPEŘE

VSTUPENKY, SE SLEVOU 10%, MŮŽETE KOUPIT POUZE ZDE, U OBSLUHY TURNOVSKÉ PIVNICE!

VSTUPENKY JSOU V PŘEDPRODEJI I NA WENT.FM A GOOUT.CZ

Na pražské zastávce svého evropského turné, ve čtvrtek, 23. května 2024, vás Jesse, se svou kapelou, přenese do míst, kde jste ještě nikdy nebyli. Jesse Cook absolvoval klasickou kytaru na Royal Conservatory of Music. Jesse kombinuje prvky flamenca a jazzu a na svých koncertech, po celém světě, prozkoumává kořeny flamenca a právě zde si vytvořil a neustále rozvíjí svůj podpis.

Jesse Cook vydal již deset žánrově rozdílných alb. „Rád hledám společný základ pro různé hudební tradice, prostor, kde se hudba z celého světa může spojit v jeden celek, místo, kde se moderní tóny mohou mísit se starodávnými. „Rostoucí nacionalismus dneška radši naše rozdíly zneužívá, než aby je oslavoval. Vracíme se k budování zdí a já tohle nechci!“; vysvětluje Jesse Cook.

Jesse procestoval celý svět, aby našel tóny, se kterými se ztotožňuje. Narodil se v Paříži, kanadským rodičům. Rodina se odstěhovala do jižní Francie, kde za 100 dolarů koupili malý dům ze 16. století. „Bylo to, jako vstoupit do středověku.“; vzpomíná Jesse a pokračuje: „Všechno to přišlo, když se k mým uším dostala alba Paca de Lucia, Al Di Meoly, nebo Johna McLaucghina. Byl jsem podmaněn naprostou virtuositou a svobodou, kdy lidé mohli hrát cokoliv, co chtěli a vytvářet tak prostor mezi jazzem a flamencem.“

www.jessecook.com