Jesse Cook Písek


Jesse Cook, jedna z nejvlivnějších osobností „nuevo flamenco“hudby, kombinuje prvky jazzu a flamenca a rád bere své posluchače do míst, kde ještě nikdy nebyli.

Na kontě má přes 1,5 mil. prodaných nosičů na celém světě a je trojnásobným vítězem prestižní kanadské ceny Smooth Jazz Award pro kytaristu roku! Vydal již deset žánrově rozdílných alb, posbíral celkem jedenáct Juno nominací, z toho získal jedno vítězství z roku 2001 za album Free Fall- ve světové hudbě a instrumentálních kategoriích. Procestoval celý svět, aby našel tóny, se kterými se ztotožňuje.

Cook vystudoval klasickou kytaru na Royal Conservatory of Music, přešel na York University a jazz na Berklee College v Bostonu. Ve svých albech, koncertech, Cook prozkoumává kořeny flamenca a jeho mnoha odnoží, z Indie, Španělska, Kuby a Latinské Ameriky. Na své cestě si rozvinul svůj podpis sjednocení světové hudby. „Hudba se dotýká vašich duší, a každá tradice na zemi, má svou vlastní cestu, kterou toto činí. Když vkročíme za naše kulturní a geografické hranice, můžeme získat celý svět.“


 

Termín konání

17. 05. 2023

Místo konání

Kapely ze Skutečné ligy